پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
SharePoint
مديريت مجوزهامديريت مجوزها
وزیر انرژی آذربایجان: مپنا می‌تواند حضور فعالی در بازار انرژی آذربایجان داشته باشد

وزیر انرژی جمهوری آذربایجان، روز یکشنبه 16 مهر ماه با حضور در کارخانجات گروه مپنا، به آشنایی با فعالیت‌های صنعتی مپنا و مذاکره با مدیران ارشد این گروه پرداخت.
«پرویز شهبازف»، وزیر انرژی جمهوری آذربایجان که به منظور شرکت در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی نفت و گاز به تهران سفر کرده است، با همراهی «عباس علی‌آبادی»، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل گروه و جمعی از مدیران ارشد مپنا، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف و سالن‌های ساخت و تولید تجهیزات صنایع انرژی، از نزدیک با دستاوردها و توانمندی‌های موجود در این گروه آشنا شد.
«ذاکر قلی‌اف» و «ناطق عباسف»، معاونان وزیر انرژی جمهوری آذربایجان، «بنیاد حسین‌اف» سفیر جمهوری آذربایجان در ایران و «همایون حائری» معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، آقای شهبازف را در این دیدار همراهی ‌کردند.
در ابتدای این دیدار، فعالیت‌های گروه مپنا در سه حوزه نیرو، نفت و گاز و حمل و نقل ریلی برای هیئت آذربایجانی تشریح و برخی از مهم‌ترین پروژه‌ها، دستاوردها و محصولات مپنا معرفی شد.
در ادامه «مجتبی غروی»، مدیرعامل بخش نفت و گاز به معرفی توانمندی‌های گروه مپنا در حوزه نفت و گاز پرداخت. وی با اشاره به پروژه‌های بالادستی و پایین‌دستی اصلی نفت و گاز مپنا، از جمله تهیه برنامه جامع توسعه میدان (MDP) برای پنج میدان نفتی جنوب ایران در حوزه اکتشاف و توسعه، مشارکت در پروژه‌های توسعه فازهای 13 و 14 میدان گازی پارس جنوبی، توسعه پالایشگاه اصفهان و نوسازی تجهیزات صنعت نفت ایران، از اعلام آمادگی گروه مپنا برای ارائه خدمات به جمهوری آذربایجان در حوزه نفت و گاز خبر داد.
نیروگاه‌های موبایل، تولید آب و برق همزمان، انرژی‌های تجدیدپذیر و فعالیت‌های ریلی از دیگر حوزه‌هایی بود که در این دیدار مورد بحث و گفت‌وگوی دوجانبه قرار گرفت.
آقای شهبازف وزیر انرژی جمهوری آذربایجان در ادامه این دیدار، به بازدید از کارخانه‌های شرکت‌های مهندسی و ساخت توربین‌ مپنا، پره‌توربين مپنا و ژنراتور مپنا پرداخت و با محصولات متنوع این شرکت‌ها از قبیل توربین کلاس F، پره‌های توربین ساخته‌شده با فناوری‌های تک‌کریستال و انجماد جهت‌دار و توربین‌های بادی 2.5 و 4.5 مگاواتی از نزدیک آشنا شد.
وزیر انرژی آذربایجان در پایان این دیدار با تقدیر از توانمندی‌های گروه مپنا، به کیفیت و گستره تولیدات مپنا اشاره کرد و آن را عاملی مؤثر برای حضور جدی گروه مپنا در بازار انرژی آذربایجان دانست. ​

تاریخ : http://mapnagenerator.com/PublishingImages/IMG_74644.jpg, http://www.mapnagenerator.com/PublishingImages/IMG_74644.jpg
ضمايم
تمامی حقوق این پایگاه محفوظ و متعلق به شرکت مپنا پارس می باشد