پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
SharePoint
مديريت مجوزهامديريت مجوزها
برگزاری نخستین کنفرانس بین المللی انرژی های تجدید پذیر با حضور شرکت مپنا پارس

در تاریخ 16 الی 18 آذر ماه سال جاری، نخستین کنفرانس بین ­المللی انرژی­های تجدیدپذیر در ایران با حضور مسئولان، سیاست­­ گذاران، سرمایه­ گذاران و شرکت­های مطرح داخلی و خارجی در محل هتل اسپیناس پالاس برگزار شد.

این رویداد با رویکرد آگاهی بخشی شرکت­ها و سرمایه گذاران داخلی و خارجی نسبت به ابعاد مختلف فضای سرمایه گذاری در کلیه حوزه ­های انرژی­های بادی، خورشیدی، زمین گرمایی و زیست توده، به منظور ارائه­ی چشم اندازی از شرایط فعلی و آینده انرژی­های تجدیدپذیر در ایران و همچنین به نمایش گذاشتن قابلیت ­های فناورانه شرکت­های دانش ­بنیان ایرانی فعال در این عرصه و نیز بررسی پتانسیل ­های همکاری­های این شرکت­ها با سرمایه­ گذاران بین­ المللی برگزار شد. از جمله موضوعاتی که در این کنفرانس مورد بحث قرار گرفتند می­ توان به پتانسیل­های انرژی­های تجدیدپذیر در ایران، قوانین و مقررات و برنامه کشور در توسعه این نوع انرژی­ها، ریسک­ های احتمالی سرمایه­ گذاری­های خارجی، بررسی تجارب موفق و ناموفق بین­ المللی اشاره نمود.

در روز اول کنفرانس پس از سخنرانی مهندس هوشنگ فلاحتیان، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی و دکتر خزایی معاون وزیر و رئیس سازمان سرمایه ­گذاری و کمک ­های اقتصادی و فنی، مهندس حمید مهتدی، مدیر عامل شرکت مپنا پارس طی سخنانی به بیان نقش بخش خصوصی در توسعه انرژی­های تجدیدپذیر و چالش­های توسعه نیروگاه­های تجدیدپذیر در کشور پرداختند. مهندس مهتدی در ادامه به بیان اهمیت انرژی­های نو و تجدیدپذیر، نقش گروه مپنا در تحقق اهداف کلان کشور در حوزه انرژی­های نو، ایجاد زنجیره ارزش تولید توربین بادی، ارائه خدمات نصب و بهره­برداری توربین بادی، چالش­های توسعه نیروگاه­های بادی در کشور و راهکارهای پیشنهادی به منظور رفع چالش­ها پرداختند که موضوعات مطرح شده مورد توجه حاضرین در کنفرانس قرار گرفت. همچنین حضار ضمن بازدید از نمایشگاه جانبی کنفرانس، با توانمندی­ های شرکت­های مختلف داخلی و خارجی آشنا شدند و بحث و تبادل نظر در خصوص ارائه توانمندی ­ها و بررسی زمینه­ های همکاری مشترک در حوزه انرژی­های تجدیدپذیر صورت پذیرفت. از این رو شرکت مپنا پارس نیز با ارائه توانمندی گروه مپنا به عنوان تنها سازنده توربین­های بادی در خاورمیانه، گام بلندی در جهت نمایش توانمندی­ های گروه مپنا در حوزه انرژی­های تجدیدپذیر برداشت.

تاریخ : 1395/09/30http://mapnagenerator.com/PublishingImages/renewable%20energy.jpg, http://www.mapnagenerator.com/PublishingImages/renewable%20energy.jpg
ضمايم
تمامی حقوق این پایگاه محفوظ و متعلق به شرکت مپنا پارس می باشد