پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
SharePoint
مديريت مجوزهامديريت مجوزها
تست موفقیت آمیز پره توربین بادی 2.5 مگاواتی در پارس

برای اولین بار در کشور، تست های استاتیکی پره توربین بادی در مقیاس مگاواتی توسط متخصصین پارس در مرکز تست پره توربین بادی شرکت مهندسی و ساخت ژنراتور مپنا ( پارس ) با موفقیت انجام شد .

در روز یک شنبه بیستم تیرماه 1395 و با حضور کارشناسان شرکت Windnovation ( یکی از معتبرترین شرکتهای انجام دهنده تست پره توربین بادی در اروپا ) و شرکت aerodyn ( طراح پره توربین بادی مپنا ae2.5-50.3 ) تست پره پروتوتایپ تولید شده در شرکت پارس آغاز شد و تا روز دوشنبه 4/5/95 با تعیین فرکانس طبیعی پره تست شده پایان یافت .

در مرکز تست پره توربین بادی پارس ، امکان تست پره تا ظرفیت 5 مگاوات در کلاس جهانی و با استانداردهای روز دنیا فراهم شده است .

تست استاتیکی پره، مهمترین تست مورد نیاز جهت اخذ گواهی تضمین کیفیت از موسسه GL آلمان خصوصا برای صادرات پره و توربین بادی می باشد. در این تست پره توربین بادی تحت شرایط عملکردی بمراتب شدیدتر از شرایط کاری قرار می گیرد .

 فرآیند تست در حالتهای مختلف قرارگیری پره بصورت 3 تست در حالت Flapwise با ماکزیمم جابجائی 12 متر در نوک پره ( بر اساس مشخصات تست این نوع پره ) و 2 تست در حالت Edgewise با ماکزیمم جابجائی 2.3 متر در نوک پره انجام شد. در این تست مجموعاً 43 سنسور، شامل 40 سنسور کرنش در داخل و خارج پره جهت سنجش کرنش و 3 سنسور شتاب در نوک پره جهت تعیین فرکانس طبیعی پره نصب گردید. نیروی کشش لازم جهت تست توسط دو دستگاه جرثقیل 80 تن و 2 دستگاه جرثقیل 50 تن تامین و بمنظور هماهنگی و کنترل دقیق میزان نیروی اعمالی به پره، ارتباط الکترونیکی و مانیتوری بین جرثقیل ها و اتاق فرمان تست برقرار گردید.

در نهایت با تلاش شبانه روزی پرسنل و متخصصین پارس، تست پره پروتوتایپ طی 15 روز با حصول نتایج مطلوب و تایید طراح پره پایان پذیرفت.

این موفقیت بزرگ را که حاصل حمایتهای مدیریت و همت پرسنل شرکت مهندسی و ساخت ژنراتور مپنا (پارس) می باشد به خانواده بزرگ گروه مپنا تبریک می گوییم . 
DSC05540.jpg

تاریخ : 1395/05/12
ضمايم
تمامی حقوق این پایگاه محفوظ و متعلق به شرکت مپنا پارس می باشد